Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

ŚWIERKÓW FRANCISZKAŃSKICH cd.

ŚWIERKÓW FRANCISZKAŃSKICH cd.

W sobotę 8 maja pod Bazyliką Mniejszą o godzinie 10 oczekujemy na Państwa ze stu sadzonkami

O akcji sadzenia w Augustowie świerków wyhodowanych z nasion pobłogosławionych przez Papieża Franciszka w Watykanie w grudniu 2017 roku było głośno. Największą ich ilość wysadzoną w jednej lokalizacji, przy nowym ratuszu, nazwaliśmy nawet Zagajnikiem Franciszkańskim, ale i Bazylika Mniejsza i Studzieniczna mają swoje przydziały. Sporo było zapytań od osób indywidualnych, na które musieliśmy odpowiadać odmownie ale … .

Niespodziewanie dla nas, wraz z dwoma jeszcze nadleśnictwami (Ełk, Suwałki) zostaliśmy uhonorowani dodatkową partią sadzonek (100 sztuk), które zamierzamy rozdać chętnym do posadzenia tak szczególnego drzewka. Choć fizycznie niepozorne, bo ledwie kilkunastocentymetrowej wysokości roczne sadzonki wyhodowane w szkółce kontenerowej w Suwałkach mają przecież ten wyjątkowy atut – papieskie błogosławieństwo.

W sobotę 8 maja pod Bazyliką Mniejszą o godzinie 10 oczekujemy na Państwa ze stu sadzonkami, do których dodawać też będziemy stosowne certyfikaty. Teraz tylko pomyślcie gdzie znaleźć godne miejsce do ich wysadzenia i szykujcie ogrodnicze narzędzia.