Asset Publisher Asset Publisher

Back

Zapraszamy na spacer z leśnikiem

Zapraszamy na spacer z leśnikiem

Pod takim hasłem w najbliższą sobotę 26 marca wszystkie polskie nadleśnictwa zapraszają chętnych na wyprawę do lasu z leśnikiem przewodnikiem.

Jako że w Puszczy Augustowskiej nadleśnictw dostatek a w samym tylko powiecie aż trzy, macie Państwo spory wybór – ale wybierzcie Augustów.

Czekamy na was o godz. 10:00 pod Pomnikiem Leśników w Studzienicznej. Planowana wędrówka obejmie prawdziwą pustelnię, uroczysko Stara Ruda, śluzę Swoboda i suchar Swobodzki. Ognisko na Popasie koło wiaty nad jez. Studzieniczne. Całość trasy około 8 km, co nawet przy niespiesznym rozsmakowywaniu się krajobrazem i każdą przyrodniczą czy historyczną ciekawostką nie powinno trwać dłużej niż 3 godz. Oczywiście czasu przy ognisku nie limitujemy i kto by chciał doczekać tam zmierzchu żeby delektować się ogniem o wieczornej porze – będzie mógł to zrobić (drewna przygotujemy więcej).

Zatem: terenowe buty, ubranie na cebulkę (amplitudy temperatury będą znaczne), lekki plecak z drugim śniadaniem (wskazana kiełbaska do upieczenia na ognisku), coś do picia. Jeśli z czworonogiem to na smyczy.

Namówcie przyjaciół, sąsiadów, rodzinę. Pogoda będzie taka, że w domu i tak nie wysiedzą.

  Czekamy o 10-tej. Do zobaczenia.