Asset Publisher Asset Publisher

Back

RAZEM DAMY RADĘ?

RAZEM DAMY RADĘ?

Czy możemy mieć nadzieję, że nadejdzie taki czas, w którym nie będzie konieczności organizowania sprzątania lasu?

     Od lat zbieramy śmiecie w formie zorganizowanych akcji lub indywidualnie. Wydawane są na ten cel ogromne środki i angażowane są duże grupy osób, a las jest ciągle zanieczyszczany nowymi odpadami. Nie ma wytłumaczenia dla osób zaśmiecających środowisko, ani nie można ich w żadnym wypadku usprawiedliwiać. Decyzja o wyrzuceniu śmieci do lasu jest zawsze decyzją złą i godną potępienia, a każdy wyrzucony śmieć musi być przez inną osobę zebrany.

     W dniach 20-22 maja Nadleśnictwo Augustów czynnie uczestniczyło w sprzątaniu lasu wspólnie z osobami z jednostek podległych Burmistrzowi Augustowa.  Sześćdziesięcioosobowa ekipa podzielona na drużyny, którym przydzielano określone – wedle wiedzy organizatorów i Służby Leśnej najbardziej zaśmiecone rejony, ofiarnie usuwała „ślady obecności niegodziwca”. Dzienna wydajność pracy to ok. 1,5 m3 śmieci, którymi były nie tylko pamiątki po turystach, ale też np. zużyte telewizory i inne kurioza zdecydowanie lokalnego pochodzenia. Jednak frekwencja i zaangażowanie uczestników tej, jak i wielu podobnych akcji pozwalają mieć nadzieję, że po złej stronie mocy, przynajmniej w naszym mieście, są już tylko niedobitki.

     Panu Burmistrzowi i wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy, i życzymy aby efekt majowych działań w postaci czystych lasów trwał jak najdłużej.