Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Łowcy miodu z leśnikami

Łowcy miodu z leśnikami

Rusza współpraca leśników z producentami filmu „Łowcy miodu”, opowiadającego m.in. o bartnictwie w polskich lasach.

Film reżyseruje Krystian Matysek, znany i uznany reżyser przede wszystkim filmów przyrodniczych, jak „Dziobem i pazurem" czy „Niedźwiedź – władca gór". Montaż zdjęć wykona Jarosław Barzan („Bogowie", „Dziobem i pazurem", „Lejdis"). Produkcję realizuje Arkana Studio w kooperacji m.in. z Telewizją Polską i francusko-niemiecką ARTE. Film będzie emitowany w Polsce, Niemczech i Francji w 2016 roku.

„Łowcy miodu" to film z życia pszczół i ludzi. Rój pszczeli, aby żyć, musi być stale w ruchu. Podobna zasada estetyczna i techniczna przyświeca filmowi. Aby zgłębić i ukazać widzowi tajniki życia pszczół, kamera wchodzi do wnętrza współczesnego ula i tradycyjnej barci, wyciosanej – „wydzianej" w pniu wiekowego drzewa, wędruje po polach, dzikich lasach, górach i ... wielkich miastach Europy i Azji – opisuje Dorota Roszkowska, producent filmu.

Do współpracy z producentami filmu przystąpiły nadleśnictwa Augustów, Browsk, Supraśl i Maskulińskie oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku. Następstwem podpisanego porozumienia będzie pokazanie zaangażowania nadleśnictw w tworzenie systemowych działań w kierunku przywrócenia bartnictwa w polskich lasach.