Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

BARCIOWISKO 2015

BARCIOWISKO 2015

W Augustowie po raz drugi zmagały się drużyny bartnicze w ramach BARCIOWISKA 2015

Dnia 11 lipca 2015 roku Nadleśnictwo Augustów we współpracy z Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych i Augustowskimi Placówkami Kultury zorganizowało II edycję "BARCIOWISKA" . W konkursie na najlepszą kłodę bartną wystartowało 11 dwuosobowych zespołów w tym 2 zagraniczne – Park Narodowy Szulgan Tasz Baszkiria - Rosja, w składzie załogi Ilfat Aminef oraz Sabit Galin oraz zespół z Wielkiej Brytanii Fundacja Bee the change Bristol.  Dziewięć pozostałych zespołów to drużyny polskie. W tym: Nadleśnictwo Augustów, Nadleśnictwo Knyszyn oraz Maskulińskie, Grupa Bartnictwo Borów Stobrawskich z 4 osobową ekipą, Grupa Pszczelarstwo Amatorskie, a także Stowarzyszenie „Wolne Pszczoły" wraz z Bartnictwem Bartnym jak również załoga z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Po 3 godzinnych zmaganiach w niesprzyjających warunkach atmosferycznych wyłoniono zwycięzców:

I miejsce - Drużyna z rezerwatu Szulgan Tasz z Baszkirii

II miejsce - drużyna Nadleśnictwa Augustów

III miejsce - drużyna Nadleśnictwa Knyszyn

IV miejsce - egzekwo pozostałe drużyny.

Wszyscy zawodnicy BARCIOWISKA otrzymali leśne albumy fotograficzne i kompletne zestawy narzędzi bartniczych. Do rąk trzech zwycięskich drużyn trafiły dodatkowo ozdobne pojemniki na miód.

Podczas Barciowiska odbyły się także zajęcia edukacyjne o charakterze plastycznym. Liczna załoga maluchów zajmowała się kolorowaniem, malowaniem oraz wycinaniem ozdób związanych z tradycyjnym pszczelarstwem.  Równolegle odbył się konkurs na najlepszą nalewkę, który wygrała Pani Teresa Milanowska, a także na najsmaczniejszy miód, w którym zwycięzcami zostali Państwo Judyccy.

Zwycięzcom konkursów serdecznie gratulujemy. Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji.