Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

#sadziMy- akcja zakończona sukcesem

#sadziMy- akcja zakończona sukcesem

Akcja wystartowała o godzinie 09:00 a o 11:00 już nie mieliśmy sadzonek.

Zgodnie z planem i zapowiedziami, o godzinie 9-tej w piątek 12 kwietnia, rozpoczęliśmy wydawanie sadzonek w ramach ogólnopolskiej cyklicznej akcji Lasów Państwowych - #sadziMY. Ogółem mieliśmy do rozdania wszystkim zainteresowanym zadrzewieniem własnego gruntu 3,5 tysiąca sadzonek, w tym 160 dorodnych, wyrośniętych na około 2m lip w naszej lokalnej inicjatywie – 200 DRZEW NA 200-LECIE NADLEŚNICTWA AUGUSTÓW   (40 z nich już wysadziliśmy uroczyście w różnych miejscach Augustowa w Międzynarodowym Dniu Lasów 21marca).
Jak się okazało, nasze działania były najwyraźniej oczekiwane przez Augustowian, bo czynności zaplanowane do godziny 15-tej zakończyły się przed 12-tą z powodu – oczywiście wyczerpania zapasu. W obu miejscach wydawania sadzonek ( pod naszą siedzibą na Lipowcu i w centrum miasta na Rynku Zygmunta Augusta ) chwilami ustawiały się kolejki,  a 3-4 osoby obsługujące nie nadążały z wydawaniem i udzielaniem porad co do sposobu sadzenia, wymagań siedliskowych i spodziewanych rezultatów. A przecież zdarzało się drzewiej, że po godzinie 14-tej obdzwanialiśmy znajomych i zaczepiali  przechodniów, żeby rozchodować przygotowane drzewka. W piątek kilku zainteresowanym a spóźnionym, ocieraliśmy łzy rozczarowania firmowymi maskotkami i przyrodniczymi publikacjami.
Lipy, dęby, klony, jarzębiny, głogi, świerki i dzikie róże „poszły w ludzi” i najpewniej są już umocowane korzeniami w glebie, oczywiście „zielonym do góry”, żeby pożytek przynosić nie tylko swoim nowym właścicielom ale nam wszystkim.