Asset Publisher Asset Publisher

Back

Zapraszamy na trasę narciarską

Zapraszamy na trasę narciarską

Warunków do uprawiania narciarstwa w Puszczy nie mieliśmy od kilku lat. I nasza trasa narciarska wokół rezerwatu Stara Ruda nie miały żadnego zastosowania aż do teraz

Jak długo poleży śnieg nie wiemy, ale przynajmniej na najbliższy weekend chcieliśmy sprawić radość miłośnikom nart biegowych, pewnie już nieźle obrosłych kurzem.

Jeśli żadne nadzwyczajne klęski (odpukać) nie przeszkodzą, od piątkowego popołudnia będzie przygotowany nie tylko szlak wokół Starej Rudy mający swój początek na rogatkach Studzienicznej (wylot na Sajenek) ale także kilkukilometrowa trasa łącząca go z miastem - początek na Szosie Grodzieńskiej zaraz za mostem na kanale Bystrym (lewa strona szosy), przekroczenie toru w Silikatach i powrót w las pierwszą drogą w prawo i dalej nad Sajenkiem do rogatek Studzienicznej.

Cały ten odcinek stanowi część Szlaku Konnego Puszczy Augustowskiej i Mazur a zatem jest oznakowany emblematem zielonego proporczyka (to tak na wypadek gdyby kolejny opad śniegu zamaskował ślady znacznika). Sama trasa narciarska oznaczona została niebieskim paskiem na pomarańczowym tle. Zatem smarujcie narty – chyba na śnieg suchy i uważajcie na śniegowe nawisy. Okiść nie jest już tak groźna jak przed tygodniem ale lepiej dmuchać na zimne.

Miłej zabawy