Asset Publisher Asset Publisher

Back

Obchody Światowego Dnia Drzewa z ACE

Obchody Światowego Dnia Drzewa z ACE

        10 października jest ustanowiony Światowym Dniem Drzewa. Uczniowie klas I i III TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU z Augustowskiego Centrum Edukacyjnego, pod przewodnictwem nauczycieli podjęli szereg inicjatyw, aby ten dzień był wyjątkowy. Dzięki starannie wykonanej planszy informacyjnej i tabliczkom zawieszonym na drzewach,  wszyscy uczniowie mogły poznać ciekawostki na ich temat i dowiedzieć się, jaki wpływ mają wybrane gatunki na nasze zdrowie. Najważniejszym punktem obchodów było sadzenie drzew, podarowanych przez Nadleśnictwo Augustów, w ramach patronatu kierunku technik architektury krajobrazu. Brzozy zwyczajne –rodzimy gatunek flory, przywiózł i zaprezentował przedstawiciel Nadleśnictwa, st. spec. ds. edukacji leśnej społeczeństwa, Pan Karol Chodkiewicz.

        Dyrektor ACE po krótkim wprowadzeniu młodzieży w istotę sadzenia drzew, przystąpił, wraz z Wicedyrektor do posadzenia brzóz. Uczniowie klas I i III ak wraz z pracownikiem nadleśnictwa równie sprawnie udzielali się w zazielenienie terenu szkoły. Nie zabrakło im kreatywności w nazwaniu swoich drzewek.

        Choć dla uczniów obu klas umiejętność sadzenia i pielęgnacji roślin stanowią  podstawowe prace na zajęciach praktycznych, podczas Światowego Dnia Drzewa nabrały one wyjątkowego znaczenia.