Asset Publisher Asset Publisher

Back

O wilkach z augustowskimi leśnikami

O wilkach z augustowskimi leśnikami

Cieszymy się, że z zainteresowaniem wysłuchaliście opowieści naszej leśniczki Joanny Harmuszkiewicz od lat badającej wilki w Puszczy Augustowskiej. Dziękujemy za aktywny udział w dyskusji, zadawane pytania i owocną wymianę spostrzeżeń. Ogromnie cieszy Nas także entuzjastyczne przyjęcie tematu kolejnego spotkania — tym razem porozmawiamy o pojawianiu się dzikich zwierząt w miastach i zjawisku synantropizacji.

Chcemy również podkreślić, że prowadzona przez leśników gospodarka leśna nie tylko nie wpływa negatywnie na populację wilków, ale wręcz tworzy im korzystne warunki do życia i rozwoju.  Przypominamy przy tej okazji, że za ochronę gatunkową w Polsce odpowiada Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska oraz Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowisk

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie na wczorajsze spotkanie poświęcone wilkom w Puszczy Augustowskiej!

Do zobaczenia już niebawem!