Asset Publisher Asset Publisher

Back

Film "LEŚNE OPOWIEŚCI czyli rzecz o powstaniu Styczniowym w Augustowskiem"

Film "LEŚNE OPOWIEŚCI czyli rzecz o powstaniu Styczniowym w Augustowskiem"

Taki tytuł nadaliśmy pierwszemu amatorsko wyprodukowanemu przez Nadleśnictwo Augustów filmowi edukacyjnemu.

Wspomogło nas Muzeum Ziemi Augustowskiej i Stowarzyszenie Leśni oraz kilkudziesięciu wolontariuszy – historyków, archeologów, muzealników i rekonstruktorów.

Pretekstem do wykonania tej produkcji była „pandemiczna niemożność” przeprowadzenia czwartej edycji „Nocnego Biegu Powstańca”. Organizowana z inicjatywy Stowarzyszenia Woda-Las w Płaskiej, z naszą walną pomocą impreza sportowo-rekreacyjna miała też bardzo silny akcent historyczno-patriotyczny przejawiający się udziałem rekonstruktorów czy też wspólnym śpiewaniem pieśni powstańczych przy ognisku. Duże zainteresowanie mieszkańców Augustowa i okolic było też przyczyną dużego zawodu, że w bieżącym roku Biegu nie będzie. Zatem dla podtrzymania ciągłości obecności tematyki powstańczej w naszym kalendarzu edukacyjnym proponujemy Państwu krótki film o najciekawszych epizodach Powstania Styczniowego w Puszczy, który mamy nadzieję nie tylko wzbogaci waszą wiedzę historyczną , ale i zachęci do odwiedzenia prezentowanych plenerów.

Za wszelkie realizacyjne niezręczności, których – wiadomo, amatorom trudno uniknąć – przepraszamy i zachęcamy do sygnalizowania uwag. Gdyby zaś ktoś chciał odbyć wycieczkę z przewodnikiem po miejscach realizacji filmu, to o ile tylko pozwolą obostrzenia epidemiczne ZAPRASZAMY.