Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Naucz się kochać lasy

Naucz się kochać lasy

Efekty ludzkiej bezmyślności, gdzie śmieci, które winny trafiać na legalne wysypiska, a skutkiem braku wyobraźni trafiają do lasów, zmuszają Lasy Państwowe do bardziej aktywnych działań edukacyjnych.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia lasów, 21 marca Nadleśnictwo Augustów zainicjowało akcję sprzątania okolicznych lasów wzdłuż ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Białym. Uczniowie klas I i III technikum architektury krajobrazu wraz z nauczycielami i leśnikami, zaopatrzeni w rękawice i worki ruszyli do akcji.

Uczniowie ochoczo zabrali się do wykonania zadania, jako przyszli architekci krajobrazu doskonale zdają sobie sprawę jak bardzo śmieci szpecą otaczającą nas przyrodę. Szczególnie w tak pięknym miejscu jak strefa nadbrzegowa jeziora.

 Pomysłowość ludzka nie zna granic- nie tylko w odkryciach np. naukowych ale też niestety w takim haniebnym czynie jakim jest wyrzucanie śmieci do lasu. Dlatego podczas spotkania leśnicy docenili uczniów na „najciekawsze znaleziska”, których niestety trochę się nazbierało.

Dzięki takim akcjom młodzież naocznie i wręcz namacalnie widzi jakim problemem są śmieci w lasach. Kształtuje się postawy i świadomość ekologiczną młodzieży, uświadamia o odpowiedzialności za stan środowiska. Mają większą świadomość tego co daje nam las, jak ważną rolę spełnia. Dla niektórych lasy są bezpośrednim źródłem pokarmu, drewna, a także schronieniem, są częścią ich codziennego życia.