Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Łączą nas drzewa

Łączą nas drzewa

5 maja zapraszamy do wspólnego sadzenia lasu

Akcje sadzenia lasu jeszcze przed kilkunastu laty były jedną z popularniejszych aktywności społecznych na rzecz poprawy jakości środowiska. Uczniowie, studenci, harcerze, członkowie LOP i różne grupy pracownicze na przełomie kwietnia i maja nawiązywały z nami kontakt i zorganizowanymi zespołami brały udział w odnowieniach i zalesieniach, niejednokrotnie wypełniając lukę braku rak do na rynku pracy.

Dziś nie mamy już problemów z wykonawstwem bo zakłady usług leśnych dobrze sobie radzą, a mimo to ciągle znajdują się podmioty oferujące swoją pomoc w wiosennym rytuale odnowienia lasu. Niedawno pracownicy jednego z augustowskich zakładów wysadzili 2 tysiące sadzonek sosny. Kilkoro starszych z sentymentem wspominało czasy gdy robili to ze szkołą, i trzeba przyznać, że wynieśli z tego doświadczenia sporo przyrodniczej wiedzy. Oczywiste, że praca okazjonalnego wolontariusza rzadko dorównuje jakością i wydajnością pracy zawodowca, nie mniej walor edukacyjny był nie do przecenienia.  

A może i Państwo zechcielibyście przyłożyć rękę do tegorocznych odnowień  choćby w symbolicznym wymiarze. Jeśli jest w Was ciekawość misterium odnawiania lasu albo może sentyment za przygodą wieku szkolnego, to zapraszamy w czwartek 5 maja na powierzchnię odnowieniową położoną obok Hotelu SALAS (dawny Leśnik) nieopodal siedziby Nadleśnictwa przy ul. Turystycznej 19. Spotykamy się o godz. 9:00, praca nie potrwa dłużej niż 3 godziny.

Instruktarz i stały nadzór Służby Leśnej zapewniony. Ognisko na zakończenie oczywiście też. 

Zapraszamy! Darz Bór.

PS. Dla ułatwienia nam organizacji proszę o potwierdzenie chęci uczestnictwa w akcji telefoniczne lub meilowo:

733 797 878 , karol.chodkiewicz@bialystok.lasy.gov.pl