Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

#sadziMy i SPRZĄTAMY ŚWIAT

#sadziMy i SPRZĄTAMY ŚWIAT

Na 18 września zaplanowano zainicjowaną przez Prezydenta RP ogólnopolską akcję #sadziMy.

Znana już Augustowianom akcja rozdawania przez Nadleśnictwo sadzonek drzew i krzewów, która w swojej edycji wiosennej  odbywała się bardziej kameralnie niż poprzednia z powodu pandemii, w swoim jesiennym terminie zbiega się z Akcją Sprzatania Świata – Polska.

                Tego samego dnia akcję oficjalnie zainaugurują Prezydent RP Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, którzy wezmą udział w odnawianiu powierzchni na terenie leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz, najbardziej zniszczonym przez „huragan 100-lecia” w sierpniu 2017r.  Para Prezydencka wspólnie między innymi z pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami, pracownikami Lasów Państwowych, posadzi na powierzchni blisko 6,44 ha 64 tys. nowych drzew.

                Przygotowaliśmy 3,5 tys. Sadzonek świerka pospolitego z zakrytym systemem korzeniowym, które rozdawać będziemy chętnym w ilości 2szt/osobę przed siedzibą Nadleśnictwa (Augustów ul. Turystyczna 19 ) od godz. 9:00 do 14:00- w piątek 18 września, oraz 18 i 19 września uczestnikom Akcji Sprzątania Świata przy ogniskach kończących dzienne zmagania ze śmieciami. Jednym z tych miejsc będzie Stacja I Szlaku Orła Białego nad jez. Białym (dawna Składnica Drewna LP). Inne lokalizacje ustalimy po uzgodnieniu z Urzędem Miejskim (który koordynuje działania), w jakich rejonach  skoncentrują się największe grupy zbieraczy.

                Staraniem Urzędu zbieracze zostaną w tym roku wyposażeni w worki do bieżącego sortowania śmieci, zaś ze strony Nadleśnictwa Augustów oprócz prezentu w postaci sadzonek mogą się też spodziewać upominku za szczególne zaangażowanie , czy np. za najoryginalniejsze znalezisko.