Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

WARSZTATY ŻUBROWE

WARSZTATY ŻUBROWE

W Nadleśnictwie Augustów odbyły się warsztaty poświęcone poprawie warunków życia żubrów.

 W dniu 19.05.2015r. w Hostelu Augustów w Augustowie odbyły się warsztaty związane z projektem „Rozwój metapopulacji żubra w północno-wschodniej Polsce".

W warsztatach uczestniczyli przedstawiciele 12 partnerskich nadleśnictw z terenu RDLP w Białymstoku, RDLP w Białymstoku, Biura Urządzania Lasu w Białymstoku, Parków Narodowych: Biebrzańskiego, Białowieskiego i Wigierskiego, a także przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Całemu spotkaniu przewodniczył Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Augustów – dr Adam Sieńko wraz z Głównym Koordynatorem projektu – prof. nadzw. Wandą Olech Piasecką z SGGW w Warszawie.

Po prelekcjach Panów Jakuba Porowskiego, Andrzeja Kamockiego, Marcina Smoleńskiego i Piotra Wawrzyniaka, Nadleśnictwa Augustów i Płaska przedstawiły stopień zaawansowania prac i postępów w realizacji projektu.

Spotkanie zakończyło się żywą dyskusją na temat potencjalnych zagrożeń występujących podczas realizacji projektu oraz po jego zakończeniu.