Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

V edycja konkursu plastycznego dla dzieci

V edycja konkursu plastycznego dla dzieci

     Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Augustowie przy współpracy z Nadleśnictwami Powiatu Augustowskiego (Nadleśnictwo Augustów, Nadleśnictwo Szczebra i Nadleśnictwo Płaska) zorganizowało już po raz piaty konkurs plastyczny dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej, w tym roku  pt. „ Skrzydlaci przyjaciele lasów i ogrodów".

     W konkursie wzięło udział 20 dzieci, których prace zostały podzielone na następujące kategorie: przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła średnia i wyższa oraz kategoria –praca zbiorowa. 11 lipca 2017r. przy siedzibie Nadleśnictwa Płaska w Żylinach odbyło się podsumowanie konkursu. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z rodzin zastępczych wraz z opiekunami, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Augustowie Pan Zdzisław Wasilewski wraz z pracownikami.  Uroczystość uświetnili swoja obecnością Wicestarosta Powiatu Augustowskiego Pani Katarzyna Sturgulewska oraz Przewodniczący Rady Powiatu Augustowskiego Pan Andrzej Sobolewski. Nie mogło zabraknąć przedstawicieli Nadleśnictw zaangażowanych w organizację konkursu. Nadleśniczy Nadleśnictwa Płaska Pan Leszek Skubis wraz z  Panią Moniką Jakubowską i Panią Moniką Wierzbicką.  Z Nadleśnictwa Augustów zaszczycili przybyli Nadleśniczy Pan Wojciech Szostak i Pani Joanna Jadeszko. Natomiast  Nadleśnictwo  Szczebra reprezentował Pan Paweł Gliński.  Podsumowanie konkursu rozpoczęło się Mszą Świętą polową w Żylinach w intencji dzieci z rodzin zastępczych, ich opiekunów oraz pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Augustowie. 

Następnie odbyło się wręczenie dyplomów i nagród uczestnikom konkursu.  Pan Zdzisław Wasilewski podziękował przybyłym władzom za wspieranie rodzin zastępczych, a Nadleśnictwom za zaangażowanie w organizacje konkursu. Podsumowanie konkursu zakończyło się ogniskiem oraz pieczeniem kiełbasek. Dzieci również skorzystały z przygotowanych przez Nadleśnictwo Płaska zabaw m.in. malowanie na drewnie, układanie puzzli.