Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Święto lasu

Święto lasu

Szkoła Podstawowa w Rutkach po raz kolejny przygotowała konkurs leśny.

Święto Lasu obchodzone jest w tej szkole właśnie wiosną, kiedy przyroda budzi się z zimowego snu i zachęca nas do spacerów po lesie i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Pani Dorota Dziądziakowska, organizatorka tegorocznej imprezy wie, że warto przypomnieć młodym ludziom o tym, że jeśli chcemy korzystać z piękna przyrody, musimy ją szanować i zadbać o jej bezpieczeństwo.

Gwoździem programu tegorocznych obchodów był występ uczniów klasy IV, którzy z typowym dla siebie humorem i energią zaprezentowali scenki przestrzegające przed śmieceniem i niszczeniem lasu. Pięknie przebrani wcielili się w leśne zwierzątka, prosząc ich głosami o troskę i szacunek dla swego naturalnego środowiska. Występ ubarwiały piosenki, które na żywo śpiewały utalentowane dziewczynki z klasy IV, wzbudzając gorące oklaski zwłaszcza wykonaniem ,,Piosenki Biedronki" z filmu „Królestwo Zielonej Polany".

W trakcie obchodów Święta Lasu rozstrzygnięty został konkursu plastyczny pod hasłem „Las – moim przyjacielem", który pani Dorota organizowała we współpracy z Nadleśnictwem Augustów. Uczniowie malowali plakaty zachęcające do zwrócenia uwagi na piękno wspaniałych lasów. Laureatami konkursu zostali:

  • w kl. I-III:

I miejsce: Anita Turowska – kl. I,

II miejsce: Martyna Dzieniszewska kl. II i Krzysztof Stefanowicz kl. III,

III miejsce: Paweł Kowalczyk kl. I.

Wyróżnienie: Oliwier Morze kl. I

  • w kl. IV-VI:

I miejsce: Karolina Kuklińska kl. V

Wyróżnienie: Marta Fadrowska kl. V, Julita Dziądziak kl. VI, Weronika Chmielewska kl. V.

Wszystkie Maluszki z Klubu Przedszkolaka i Zerówki zostały wyróżnione.

Nagrodzeni otrzymali z rąk Romana Rogozińskiego - leśnika i przyjaciela szkoły - piękne książki i albumy oraz gorące gratulacje dla efektów ich pracy. Wszyscy mogli też posłuchać jego opowieści, w której tym razem wiele mówił zwłaszcza na temat miodu – skarbu leśnych pszczół, ukrytego w barciach i o tym, że wszyscy musimy dbać o las, by odwzajemnił nam się  swoim pięknem i bogactwami. Na zakończenie pani dyrektor Bogusława Grądzka podziękowała Nadleśnictwu Augustów za wkład w kształtowanie postaw przyjaznych środowisku naturalnemu.

Wszyscy uczniowie dostali tez pocztówki z pięknymi fotografiami.

Obchody święta Lasu są bardzo lubiane przez społeczność naszej szkoły. Pani Dorota w sympatycznej i radosnej atmosferze uczy dzieci ekologii i szacunku dla przyrody, pokazując jakie korzyści daje nam las i natura.

 

Tekst i zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Rutkach.