Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

SPORTOWA NATURA

SPORTOWA NATURA

Pod takim hasłem Centrum Informacyjne Lasów Państwowych przeprowadziło konkurs dla klubów sportowych na dofinansowanie imprez sportowych i rekreacyjnych organizowanych na terenach leśnych

Konkurs miał na celu promocję terenów Lasów Państwowych jako doskonałą przestrzeń rekreacyjną czy też zawierających w sobie elementy edukacji przyrodniczo-leśnej. Wymogom regulaminu konkursowego sprostał Klub Jeździecki Żarnowo. Projekt dwudniowego rajdu konnego po Szlaku Konnym Puszczy Augustowskiej i Mazur na terenie Nadleśnictwa Augustów został zaakceptowany.

W sobotę 5 listopada ze Stadniny Żarnowo wyruszył kilkunastokonny zastęp, który pokonując w ciągu dwóch dni około 75 km odwiedził  kilka puszczańskich uroczysk zapisanych jakoś szczególnie w historii naszego regionu, ale przede wszystkim z pomocą edukatora Nadleśnictwa Augustów  poznawał przyrodnicze, techniczne, prawne i społeczne problemy dzisiejszej gospodarki leśnej.

Ale żeby rozszerzyć zasięg promowania rekreacji ruchowej w lesie, w sobotę 5 listopada, uczestnicy rajdu podczas popasu nad jez. Studzieniczne (pola namiotowe Swoboda znane z organizowanego tam od lat festynu Święto Kawalerii Polskiej), poświęcili 2 godziny na umożliwienie kontaktu z końmi i zdobycie pierwszych doświadczeń jeździeckich wszystkim zainteresowanym. A były to głównie dzieci w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym – ogółem około pięćdziesięcioro. Tak one, jak i towarzyszący im rodzice byli wniebowzięci. Nie wierzycie. To obejrzyjcie filmik zgrabnie zmontowany przez jednego z rodziców pod tym linkiem https://fb.watch/gImgCh_ah0/.