Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Narada leśników z komendantami służb mundurowych

Narada leśników z komendantami służb mundurowych

29 stycznia, na terenie Nadleśnictwa Augustów odbyła się narada podsumowująca współpracę leśników Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, ze służbami mundurowymi, w obecności księży kapelanów leśników.

W naradzie wziął udział Pan Jarosław Zieliński Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, nadinspektor Daniel Kołnierowicz Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku z podległym komendantem komendy powiatowej w Augustowie, Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej -  ppłk SG Grzegorza Biziuk z podległym komendantem placówki SG w Augustowie, Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej - st. bryg. mgr inż. Jarosław Wendt, z podległym powiatowym komendantem straży pożarnej w Augustowie,  jak również komendanci i dowódcy innych służb, m.in. służby więziennej, inspektoratu transportu drogowego, wojsk obrony terytorialnej.

Podczas narady inspektor straży leśnej w RDLP w Białymstoku Jarosław Lenkiewicz przedstawił współpracę leśników ze służbami mundurowymi w 2017r, ze szczególnym uwzględnieniem zadań wykonywanych przez straż leśną, policję i straż graniczna w Puszczy Białowieskiej. Uczestnicy narady obejrzeli też film o zagrożeniu przez kornika drukarza Puszczy Białowieskiej.

W trakcie narady Pan Jarosław Zieliński, poseł na Sejm RP, otrzymał Kordelas Leśnika Polskiego jako dowód uznania jego szczególnych zasług dla rozwoju Lasów Państwowych i gospodarki leśnej. Naradę uświetniały występy sygnalistów myśliwskich z Nadleśnictwa Ełk oraz kolendy śpiewane przez Chór Leśników Białowieskich.

 

Zdjęcia: Marek Węgrzynowicz, Nadleśnictwo Augustów