Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY

MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY

Nadleśnictwo Augustów uczestniczyło w V Marszu dla Życia i Rodziny, który 2 czerwca 2019 r. przeszedł ulicami Augustowa.

Na początku była wspólna modlitwa, pochód głównymi ulicami miasta, i na zakończenie zorganizowano piknik rodzinny nad jeziorem Necko. W tegorocznym przemarszu wzięło udział ponad 400 osób. Wśród atrakcji nie zabrakło występów przedszkolnych, pokazów tanecznych, akrobacji na rowerach, prezentacji sprzętu służb mundurowych, dmuchanych zjeżdżalni i malowania twarzy. Stoisko Nadleśnictwa Augustów cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem i było licznie odwiedzane przez dzieci i młodzież.

Marsz dla Życia i Rodziny jest manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby. To święto wszystkich rodzin. Uczestniczą w nim przede wszystkim rodziny z dziećmi, ale także różnego rodzaju ruchy i stowarzyszenia, młodzież oraz osoby starsze.

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 roku w Warszawie. Na przestrzeni 13 lat, organizacji Marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości, a z każdym rokiem ta liczba się powiększa.