Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Inwentaryzacja dzików

Inwentaryzacja dzików

Nadleśnictwo Augustów zakończyło inwentaryzację dzików

Prace inwentaryzacyjne trwały dwa dni – 20 i 21 października. Wyznaczono 16 miotów, przekrojowo w czterech obrębach leśnych. Zgodnie z wymogiem minimalnych 10-ciu procent powierzchni, wyznaczono łącznie 2632 hektary.

Sprawne liczenie zagwarantowało zaangażowanie dużej grupy osób biorących udział w liczeniu. We czwartek było sto, a w piątek sto piętnaście osób. Podstawę stanowiła administracja leśna i pracownicy zakładów usług leśnych. Cenną pomoc w inwentaryzacji zaofiarowały liczne, zaprzyjaźnione służby: Straż Graniczna z Augustowa, Płaskiej i Lipska, strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Augustowa-Lipowca, Lipska i Bargłowa Kościelnego, Policja Powiatowa z Augustowa oraz członkowie lokalnych kół łowieckich i pracownicy Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Augustowie.

Prace przebiegły sprawnie, z wyjątkiem jednego wesołego incydentu, związanego z chwilowym zagubieniem się naganiacza. Zwyczajowo po zakończeniu prac terenowych wszyscy zostali poczęstowali gorącym bigosem i grochówką.  

Inwentaryzacja wykazała, że w zasięgu administracyjnym Nadleśnictwa Augustów dzików jest wyraźnie mniej. Pełen obraz sytuacji będzie widoczny po szczegółowym opracowaniu wyników inwentaryzacji.

Wszystkim biorącym udział – serdecznie dziękujemy !