Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

FESTYN KRÓLEWSKIEJ PUSZCZY AUGUSTOWSKIEJ

FESTYN KRÓLEWSKIEJ PUSZCZY AUGUSTOWSKIEJ

6 lipca 2024r w Augustowie leśnicy świętowali 100-lecie Lasów Państwowych i 80. Rocznicę powstania Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Jubileuszowe obchody rozpoczęła cześć oficjalna, podczas której nadano sztandar Nadleśnictwu Augustów.

Podczas świętowania jubileuszy Lasów Państwowych, dużo uwagi poświęcono promocji Puszczy Augustowskiej, jej unikalnym walorom i różnorodności. Jak powiedział Nadleśniczy Nadleśnictwa Augustów, Adam Sieńko: Puszcza Augustowska jest jedyna i niepowtarzalna. Poza rozmiarami, bo jest największą puszczą w Polsce, jest jedną z wielu puszcz królewskich, a niewielu, które przetrwały do dzisiejszych czasów. Puszcza Augustowska charakteryzuje się różnorodnym urozmaiceniem krajobrazu - to mnogość jezior, rzek, kanał augustowski. Puszcza słynie z sosny augustowskiej, z wiekowych dębów i lip oraz urokliwych rezerwatów.

Program festynu obejmował także konkurs dziania kłód bartnych „Barciowisko”, który odbył się już po raz jedenasty. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska promocyjno-edukacyjne przygotowane przez nadleśnictwa Puszczy Augustowskiej. Atrakcje były dedykowane zarówno dla dzieci, jak i dorosłych odwiedzających Festyn Królewskiej Puszczy Augustowskiej. Ze  sceny rozbrzmiewała muzyka. Najpierw zaprezentował się zespół sygnalistów myśliwskich „Galindowe rogi”, a na zakończenie wystąpiła Sejneńska Kapela Kresowa. Festyn był dobrą okazja do podkreślenia dwóch jubileuszy: 100-lecia lasów Państwowych i 80 rocznicy powołania Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Z przygotowanej oferty podczas festynu skorzystało wiele osób, mieszkańców regionu i turystów. Bardzo dziękujemy, że byliście Państwo z nami.