Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

CZAS W LAS

CZAS W LAS

Lasy Państwowe są dostępne dla wszystkich i stają się coraz częstszym celem wycieczek.

Leśnicy zachęcają do wypoczynku na łonie natury. Na terenie nadleśnictw na turystów czekają liczne szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne, miejsca odpoczynku, punkty widokowe. Przygotowane w najatrakcyjniejszych miejscach wiaty turystyczne, stoły i ławki, gdzie można odpocząć, urządzić piknik w pięknej leśnej scenerii. Wyznaczane są też specjalne miejsca, w których  można rozpalić ognisko czy przyrządzić posiłek na grillu. Liczba takich obiektów wciąż rośnie.

Wypoczynek w lesie to przede wszystkim ucieczka od hałasu i zanieczyszczenia powietrza. W trosce o las, jego mieszkańców, a także dla zapewnienia bezpieczeństwa odwiedzającym go turystom po leśnych duktach nie wolno poruszać się pojazdami silnikowymi. Na zmotoryzowanych turystów czekają parkingi leśne i miejsca postoju pojazdów zlokalizowane na obrzeżach kompleksów leśnych lub przy najciekawszych turystycznie miejscach. Można tu zostawić auto i udać się w dalszą wędrówkę pieszo lub rowerem.

Z myślą o miłośnikach jednośladów opracowano sieć szlaków rowerowych. Z każdym rokiem mamy ich w Lasach Państwowych coraz więcej. Ci, którzy jeżdżą konno, też znajdą miejsce dla siebie. Warto przypomnieć, że w lesie konno można poruszać się tylko drogami leśnymi wyznaczonymi do tego celu przez nadleśniczego. Szczegółowe informacje na temat infrastruktury turystycznej, miejsc szczególnie wartych odwiedzenia można znaleźć na stronach internetowych nadleśnictw.