Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Augustowscy leśnicy na Pomorzu

Augustowscy leśnicy na Pomorzu

           W dniach 10-12.03.2017 r. na zaproszenie leśników z Regionalnej Dyrekcji LP w Gdańsku  i Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Gdańsku delegacja z Nadleśnictwa Augustów brała udział w I Pomorskiej Konferencji Pszczelarskiej w Gdańsku.  Adam Sieńko i Adam Kolator przedstawili  w ramach wykładu inaugurującego doświadczenia leśników dotyczących bartnictwa, już wykonanych działań i przedstawili plany na przyszłość.  Dodatkowo Nadleśnictwo przygotowało wystawę związaną z bartnictwem w Puszczy Augustowskiej i  udostępniło  wydawnictwa dotyczące tematyki wykładu. 

           Prezentacja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, przekraczającym oczekiwania delegacji nadleśnictwa. W rozmowach pszczelarze podkreślali chęć współpracy z leśnikami dotyczącej lokalizacji pasiek w lasach i wyrażali potrzebę  zakupu roślin miododajnych ze szkółek nadleśnictw.

W rozmowach pszczelarze podkreślali chęć współpracy z leśnikami dotyczącej lokalizacji pasiek w lasach i wyrażali potrzebę  zakupu roślin miododajnych ze szkółek nadleśnictw.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tekst: Adam Sieńko, Nadleśnictwo Augustów

Zdjęcia: Adam Sieńko i Adam Kolator, Nadleśnictwo Augustów